Főoldal / Külföldi Rally / Loeb az új Skodával nyert

Loeb az új Skodával nyert

Azori-szigetek Rally Loeb
Fotó: Škoda Auto

Az Azori-szigetek Rally összefoglalója.

Az idei évre kikerült az ERC naptárából az Azori-szigetek Rally. A São Miguel szigeten megrendezett verseny, így a portugál bajnokság mellett a Tour European Rally (TER) sorozat része volt. A szervezők külföldi élversenyzők meghívásával kívánták a verseny fényét emelni.

A meghívást a kilencszeres rally világbajnok Sébastien Loeb is elfogadta, akinek ezúttal Laurène Godey olvasta az itinert a Toksport Skoda Fabia RS Rally2-ben. A francia páros már az első gyorson az élre állt. Szoros csatában, végig vezetve végül 19,2 másodperc előnnyel nyerték az idei Azori-szigetek Rallyt.

A második helyért Andreas Mikkelsen, Nil Solans és Ole Christian Veiby csatázott. Végül Mikkelsen lett a második, akit közel egy perc lemaradással követett a spanyol versenyző. Veiby mögött legjobb hazai versenyzőként Ricardo Moura finiselt. Erik Cais a hatodik helyen zárt a portugál szigeten.