Laia Sanz Minivel indul a 2022-es Dakar Rallyn

Laia Sanz Mini Dakar 2022
Fotó: X-raid

A sikeres motorversenyző hölgy először indul autóval a Dakar Rallyn.

Laia Sanz az elmúlt 11 éveben mindig célba ért a Dakar Rally-n a motorosoknál és a női értékelést is minden alkalommal megnyerte. A spanyol hölgyről már egy ideje tudni lehetett, hogy autóra váltana.

Idén év elején a Dubai Baja-n a South Racing Can-Am-jével az összetett kilencedik és a T4-es kategória negyedik helyét szerezte meg. Navigátora az a Lucas Cruz volt, aki Carlos Sainznak szokta olvasni az itinert.

Laia Sanz azonban nem szándékozott sokáig a side-by-side kategóriában időzni. A tereprali világkupa első versenyén, az Andalúz Rally-n már az X-raid által felkészített Mini JCW Rally-val áll rajthoz. A nyolcadik helyen zárta a versenyt.

Laia Sanz januárban a Primax X-raid Team színeiben autóval debütál a Dakar Rallyn. A 35 éves versenyzőnőnek Maurizio Gerini fogja az itinert olvasni a MINI ALL4 Racingben.