Kettős Toyota sikerrel kezdődött a Szafari Rally

WRC Szafari Rally 2021
Fotó: Red Bull

2002 után tért vissza Afrikába a rally világbajnokság mezőnye. A szerdai nap összefoglalója.

19 éve szerepelt utoljára a WRC naptárában a Szafari Rally, így a pályák és a körülmények mindenki számára ismeretlenek. Így talán még a szokásosnál is fontosabb lehet a szerdai shakedown.

A legjobb időt a bajnokságot vezető Sébastien Ogier autózta, tőle mindössze egy tized másodperccel maradt el csapattársa, Elfyn Evans. A legjobb hyundaios versenyző, Thierry Neuville lett, ő harmadikként zárta a napot.

Dani Sordo érte el a negyedik időt, akit Takamoto Katsuta követett. Gus Greensmith, Kalle Rovanpera és Ott Tanak következik a 6-7-8. helyen. Oliver Solberg a kilencedik időt érte el. Az első körben egy bokorban lévő követ talált el és törte ki az i20 WRC jobb első felfüggesztését. Adrien Fourmaux zárta az első tízet.

Holnap a szuper speciállal folytatódik a 2021-es Szafari Rally.