Főoldal / WRC / Japán Rally: Nagy csata az élen, Neuville vezet

Japán Rally: Nagy csata az élen, Neuville vezet

Neuville Japán Rally
Fotó: Hyundai Motorsport

Kalle Rovapera kiszállt a győzelemért folyó csatából szombaton, csapattársa még esélyes a győzelemre.

A Japán Rally szombati napja a pénteki napot az élen záró Elfyn Evans és Thierry Neuville csatájáról szólt. A Hyundai Motorsport belga versenyzője a nap végére fordítani tudott és négy másodperces előnyt épített ki az élen. Evans mögött már közel 40 másodperc lemaradással Ott Tanak a harmadik.

Takamoto Katsuta a negyedik, aki mögé Sébastien Ogier zárkózott fel. A Rally1-es autók sorát Gus Greensmith zárja. A WRC2-ben Emil Lindholm vette át a vezetést, Sami Pajaritól, míg Teemu Suninent műszaki hiba hátráltatta.

Kalle Rovanpera a szombati első gyorson csúszott a sziklafalnak és defektet kapott, amit a pályán kicserélt. A másodikon újabb defektje volt, ezt nem cserélte ki a szakaszon. Kétszer is elkésett az IE-ből, amiért 1 perc 40 másodperc büntetést kapott. Így a 11. helyen zárta a szombati napot, amit már csak tesztelésre használt.

A Superrallyval visszaálló Craig Breen teljesítette a napot, reggel volt egy lassú defektje.

Vasárnap öt gyorsaságival zárul a Japán Rally és a WRC 2022-es szezonja.

WRC Japán Rally állása a szombati nap után:

1. #11 Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (BEL) Hyundai i20 N Rally1 1:51:28.3
2. #33 Elfyn Evans / Scott Martin (GBR) Toyota GR Yaris Rally1 +4.0
3. #8 Ott Tanak / Martin Jarveoja (EST) Hyundai i20 N Rally1 +39.9
4. #18 Takamoto Katsuta / Aaron Johnston (JPN / IRL) Toyota GR Yaris Rally1 +1:04.5
5. #1 Sébastien Ogier / Vincent Landais (FRA) Toyota GR Yaris Rally1 +2:46.7
6. #44 Gus Greensmith / Jonas Andersson (GBR / SWE) Ford Puma Rally1 +3:25.4
7. #21 Emil Lindholm / Reeta Hamalainen (FIN) Skoda Fabia Rally2 evo +4:54.1
8. #23 Sami Pajari / Enni Malkönen (FIN) Skoda Fabia Rally2 evo +5:41.7
9. #24 Grégoire Munster / Louis Louka (LUX / BEL) Hyundai i20 N Rally2 +5:54.3
10. #22 Teemu Suninen / Mikko Markkula (FIN) Hyundai i20 N Rally2 +5:56.5 (0:50)

Írta: Szabó Tamás