Főoldal / WRC / Három finn az élen a Finn Rallyn-videóval

Három finn az élen a Finn Rallyn-videóval

Fotó: Instagram.com/vartinmaine

A Finn Rally eseményekben gazdag pénteki napjának az összefoglalója.

12 gyorsasági szakasz várt ma a WRC mezőnyére. A mai elsőt Suninen nyerte meg. Ezután már Latvala volt a leggyorsabb a Toyota Yaris WRC-vel. Ogier számára már ekkor elkezdődtek a problémák, mivel a célban motorhibára gyanakodott. A következőn egy nagy ugratás után a fák között állt meg a címvédő Ford Fiesta WRC-je. A jobb hátsó kerék kitört, így a francia nem is tudta folytatni, cél a Rally2. Csapattársa, Tanak az első kanyarban szélesen fordult és megsérült a kardántengely, majd egy defektet is kapott. Ezzel másfél percet vesztett és a pontszerző helyeken kívülre csúszott vissza. Ezen a szakaszon állt ki baleset miatt Paddon is. A szakaszt Lappi nyerte, ekkor már második volt összetettben Latvala mögött. A fiatal finn a következő három szakaszt is behúzta, így mindössze 1,6 másodperc volt a hátránya a délelőtti kör után.

A szerviz után Suninen nyerte a szakaszt, abszolútban ezzel feljött a harmadik helyre. Majd következett egy újabb Lappi győzelem. Hänninen későn fékezett és elvétett egy visszafordított. A következő gyorson  pedig egy követ talált el, de ennek ellenére feljött a negyedik helyre. Közben Lappi újabb részsikere után az abszolútban is az élre állt. Ekkor négy finn állt az első négy helyen, köztük a különbség 25 másodperc volt. Lappi a következő kettő gyorsot is megnyerte, így 4,4 mp előnnyel az élen zárta a napot. A mai utolsó részsikernek Neuville örülhetett.