Főoldal / WRC / Hármas Toyota vezetés a Montén

Hármas Toyota vezetés a Montén

Sébastien Ogier Monte-Carlo Rally 2021
Fotó: Toyota Gazoo Racing

A Monte-Carlo Rally szombati napjának az összefoglalója.

A 2021-es Monte-Carlo Rally első szombati szakaszán Sébastien Ogier közel 1 másodpercet adott kilométerenként a második helyezett Elfyn Evansnak. A címvédő ezzel ismét az élre áll. A mai utolsó szakaszt megnyerő Evans 13 másodperc hátránnyal várhatja a vasárnapot. A harmadik Toyotával Kalle Rovanpera áll a harmadik helyen.

A finntől csak hét másodpercre van lemaradva Thierry Neuville, akinek ma sikerült egy szakaszt nyernie, de volt egy kicsúszása is. Őt Danis Sordo követi már jelentősebb lemaradással. A hatodik Takamoto Katsutát a WRC2 éllovasa, Andreas Mikkelsen követi. Utánuk az M-Sport versenyzői, Gus Greensmith és Adrien Fourmaux található, utóbbinak egy defektje is volt. Eric Camilli zárja az első tízet.

Ott Tanak az első szakaszon kapott egy defektet, majd a következő gyorson – ez az a szakasz, ahol tavaly hatalmasat esett – ismét defektje volt. A pályáról még lejött, de a verseny feladására kényszerült miután csak egy pótkereke volt. Az észt vasárnap nem tud indulni a szabályok miatt.

A WRC3-ban Yohan Rossel őrzi a vezetést.

A Monte-Carlo Rally magyar párosa, a László Zoltán-Berendi Dávid kettős szuperrallyval folytatták ma. Az elsőn egy kategória 12. időt mentek, a másodikon defektjük volt.