Főoldal / WRC / Gryazin büntetése után Rossel nyert a WRC2-ben

Gryazin büntetése után Rossel nyert a WRC2-ben

Yohan Rossel Monte-Carlo Rally
Fotó: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

A PH Sport fellebbezése után a francia nyerte a WRC2-öt a Monte-Carlo Rallyn 0,5 másodperccel.

Nikolay Gryazin, aki az elejétől a végéig vezette a monacói versenyt, a vasárnap célban végül 4,5 másodperccel nyert Yohan Rossel előtt.

Rossel PH Sport csapata azonban később fellebbezést nyújtott be a Škoda Fabia RS Rally2 pilótája ellen, azt állítva, hogy Gryazin megsértette a 2023-as FIA WRC Sportszabályzat 19.2 cikkelyét, amikor szombat este 13,2 km-nél levágott egy kanyart a 14. gyorson.

A benyújtott bizonyítékok áttekintése és a Gryazin autójáról készült fedélzeti felvételek ellenőrzése után a versenybírók helyt adtak az óvásnak – 5,0 másodperces büntetéssel sújtották Gryazint, így Rossel mindössze 0,5 másodperccel lett a győztes.

Gryazin azzal védekezett, hogy a defektje miatt nehezen irányítható volt az autó.