Főoldal / WRC / Finn Rally: Tanak nyert, Rovanpera növelte előnyét

Finn Rally: Tanak nyert, Rovanpera növelte előnyét

Finn Rally 2022 Ott Tanak
Fotó: Hyundai Motorsport

Szoros csatában nyert az észt, aki így feljött a második helyre a bajnokságban. Mára is jutott borulás az élmezőnyben.

A tegnapi 8,4 másodperc előnyét ma reggel növelni tudta a versenyben vezető Ott Tanak Kalle Rovanperaval szemben. A vasárnapi második gyorson pedig tizedre azonos időt autóztak. Az utolsó két gyorsot már a finn versenyző nyerte, de nem sikerült ledolgozni a lemaradását. 6,8 mp-vel Tanak bizonyult jobbnak és nyerte a Finn Rallyt. A Hyundai észt versenyzőjének ez volt idei második győzelme.

Esapekka Lappit a harmadik hely megszerzésében az sem akadályozta meg, hogy az utolsó előtti szakaszon felborult. Folytatni tudta a szakaszt, majd etapon egy gyorsjavítást követően az utolsó különpróbát is teljesítette. Egy eléggé hiányos tetejű Toyotával állt fel a céldobogóra.

Elfyn Evans megtartotta a negyedik helyét, mögötte Thierry Neuville végzett. A dobogóra vagy az első ötbe vágyó Takamoto Katsuta zárta a Finn Rallyt a hatodik pozícióban. Az M-Sport legjobbjaként Gus Greensmith a hetedik lett. A nyolcadik-kilencedik helyre a WRC2 éllovasai, Teemu Suninen és Emil Lindholm fért be.

Jari Huttunen a tizedik, pontszerző helyen zárta az első Rally1-es versenyét. Igaz ehhez az is kellett, hogy Adrien Fourmaux az utolsó gyorson essen ki műszaki hiba miatt.

A bajnokságban Kalle Rovanpera 11 ponttal növelte az előnyét. A versenyt megnyerő Ott Tanak feljött a második helyre. Egyetlen ponttal előzi meg belga csapattársát.

A bajnokság az Ypres Rallyval folytatódik.

Frissítés 08. 08.: Teemu Suninent kizárták, mert könnyebb volt az első lökhárító könnyebb volt a megengedettnél.