Főoldal / WRC / Evans nyerte a Svéd Rallyt

Evans nyerte a Svéd Rallyt

Fotó: Toyota Gazoo Racing

Kalle Rovanpera első szakaszgyőzelmét és első dobogóját szerezte.

A Montét megnyerő Thierry Neuville a verseny után azt mondta, hogy Elfyn Evans idén vb-esélyes lesz. Úgy látszik a belgának igaza lesz, hiszen a Svéd Rally után Evans és Neuville is 42 ponttal áll a tabella élén.

A Svéd Rally mai egyetlen szakaszát, a Power Staget Kalle Rovanpera nyerte, ezzel visszaszerezte az összetett harmadik helyet Sébastien Ogiertől.
Rovanpera második WRC-s futamán már dobogóra állhatót, ezzel megdöntötte Sébastien Loeb korábbi rekordját, neki három indulásra volt szüksége első dobogójához.

Rovanpera egy másik rekordot is megdöntött ma, ő lett a legfiatalabb Power Stage győztes a maga 19 évével, 4 hónapjával és 16 napjával. Ezt a rekordot Elfyn Evans tartotta eddig, 25 évesen, 7 hónaposan és 27 naposan nyerte meg a 2014-es Német Rally utolsó szakaszát.

Evans valószínűleg nem bánta, hogy megdöntötték a rekordját, hiszen ő nyerte a Svéd Rallyt (a WRC történetének legrövidebb versenyét). Ezzel pályafutása második WRC futamgyőzelmét szerezte. Ő lett az első brit versenyző, akinek sikerült megnyernie a Svéd Rallyt. Sikerével ráadásul a pontversenyben is az élre állt.

Az extra pontokat még Neuville, Ogier, Tanak és Lappi zsebelte be.
Hátrébb nem változott a sorrend a mai egy gyors alatt, Lappi megtartotta az ötödik helyét Neuville előtt. Breen, Suninen, Katsuta és Huttunen sorrendben zárult az első tíz.

WRC2-ben idén másodszorra nyert Mads Ostberg, WRC3-ban Jari Huttunen diadalmaskodott, míg a Junioroknál Tom Kristensson bizonyult a legjobbnak.