Főoldal / WRC / Evans nyerte a Finn Rallyt

Evans nyerte a Finn Rallyt

Evans 70. Finn Rally
Fotó: Red Bull

Ezzel életben tartotta világbajoki esélyeit. Az egyetlen magyar páros is célba ért.

A 70. Finn Rally vasárnapi négy szakaszából hármat – köztük a Power Staget is – megnyert Elfyn Evans, így végül 14,1 másodperc előnnyel nyerte a versenyt. Evansnak ez volt az első győzelme a Finn Rallyn, egyben pályafutása ötödik WRC futam győzelme.

A versenyt 2018-ban és 2019-ben megnyerő Ott Tanak lett a második, akit csapattársa Craig Breen követett a harmadik helyen. Esapekka Lappi 10 hónap kihagyás után indult újra WRC-vel és szerezte meg a negyedik helyet.

Sébastien Ogier szombat este még 1 perc büntetést kapott, mert nem csatolta be rendesen a sisakját. Ennek ellenére az ötödik helyet szerezte meg. A Power Stagen nem tudott pontot szerezni, mert autójának motorja egyszer leállt.

A két Forddal Gus Greensmith és Adrien Fourmaux szerezte meg a hatodik-hetedik helyet. A WRC2 első két helyezettje, Teemu Suninen és Mads Ostberg lett a nyolcadik-kilencedik. Az utolsó pontszerző helyet a WRC3-at megnyerő Emil Lindholm szerezte meg.

A szuperrallyzok közül Takamoto Katsutának sikerült két pontot szereznie a Power Stagen. Kalle Rovanpera már nem indult az utolsó gyorson, miután korábban egy ugratás során megsérült a háta.

A 70. Finn Rally egyetlen magyar párosa, a Szabó Zoltán-Szabó Krisztián egység a 25. helyen fejezte be a versenyt a.

Evans a full pontos hétvégéjével 24 pontra megközelítette a bajnokságot vezető Ogiert. Két futammal a vége előtt Neuville hátránya a harmadik helyen 60 pont. A gyártóknál 61 ponttal vezet a Toyota a Hyundai előtt.