Főoldal / WRC / Észt Rally: Rovanpera a WRC legfiatalabb futamgyőztese

Észt Rally: Rovanpera a WRC legfiatalabb futamgyőztese

Kalle Rovanpera WRC Észt Rally
Fotó: Toyota Gazoo Racing

A vasárnapi nap összefoglalója, melyen két új rekord is született.

Kalle Rovanpera az Észt Rally vasárnapi napján csak az előnye megtartására koncentrált. Ez végül sikerült és 59,9 másodperc előnnyel nyert Craig Breen előtt. Ezzel a 20 éves Rovanpera lett a WRC történetének legfiatalabb futamgyőztese. A rekordot csapatfőnökétől, Jari-Matti Latvalától vette át.

Rovanpera egy másik rekordot is felállított. Győzelmével a Rovanpera család lett az első család, akinek két tagja is tudott WRC futamot nyerni. Kalle apukája, Harri a 2001-es Svéd Rally-t nyerte meg a Peugeottal.

Négy év után avatott új futamgyőztest a WRC, akkor Evan szerezte első győzelmét Walesben.

Thierry Neuvlle megőrizte a harmadik helyét Sébastien Ogierrel szemben. Csapattársa, Elfyn Evans lett az ötödik, akit Teemu Suninen követett. Pierre-Louis Loubet lett a hetedik, neki ez az idei legjobb eredménye a világbajnokságon.

Az abszolút nyolcadik helyen végzett a WRC3-at megnyerő Alexey Lukyanuk. A WRC2 első két helyezettje, Andreas Mikkelsen és Mads Ostberg az abszolút kilencedik-tizedik helyen zárta az Észt Rally-t.

A Power Stage-t egy a superrallyzó Ott Tanak nyerte Neuville, Ogier, Evans és Rovanpera előtt.

Ogier 37 pontra növelte az előnyét összetettben Evans előtt. Neuville a harmadik, aki mögöé a friss WRC futamgyőztes zárkózott fel. Idei hatodik győzelmével a Toyota is növelte az előnyét a gyártók bajnokságában.