Főoldal / ERC / Erős mezőny, köztük két magyar páros a Rajd Polskin

Erős mezőny, köztük két magyar páros a Rajd Polskin

1017458_530467833668179_1541548367_n Alig ért véget a Rally  Európa-bajnokság csehországi versenye, máris Lengyelországban mérkőzhetnek meg újra a párosok.

70. alkalommal rendezik meg idén a Rajd Polskit, ennél csak a Monte-Carlo Rally büszkélkedhet nagyobb múlttal. Az idei versenyre 18 ország 86 párosa adta le a nevezését, köztük két magyar páros.

Jan Kopecky a Barum Rally után ismét győzelmi esélyekkel indul, de ezen a versenyen számos kihívója akad. A tabellán a második és a harmadik helyet elfoglaló Craig Breen és Bryan Bouffier is ott lesz a rajtnál. Breennek az a Lara Vanneste fog navigálni, aki az Ypres Rally-n Bouffiernek diktálta az itinert. A franciával kapcsolatban fontos megemlíteni, hogy háromszor nyert bajnoki címet a lengyeleknél és nagyon népszerű arra felé. Az elmúlt évek lengyel bajnokával, Kajetan Kajetanowitz-cal is érdemes számolni. Sőt a korábbi Formula-1-es pilóta Robert Kubica is újra megméretteti magát az ERC-ben. Utoljára az Azori-szigeteken indult az Eb-n, ahol kiesett. Azóta viszont rengeteget fejlődött, a WRC2-ben a Görög, a Szardínia és a Német Rallyt is megnyerte és vezeti a bajnokságot. A lengyelek másik sztárja, az 1999-es Rally Európa-bajnok Krysztof Holowczyc is indul. Pár hete még nálunk indult a Minivel a X. HunGarian Baja-n, most pedig egy Ford Fiesta RRC-t állít csatasorba. Amikor 2009-ben VB futam volt a verseny, akkor 6. lett. Korábban háromszor nyerte meg a versenyt.

1017458_530467833668179_1541548367_n

A kétkerekes kupában érdekelt Lukács „Csucsu” Kornél-Mesterházi Márk kettős a Barum Rally-n használt Renault Clio után visszatér a jól megszokott Citroen C2R2-höz. Szintén ilyen autóval indul a Hoffer Zsolt-Kecskeméti Balázs duó.

Az Eurosport négy szakaszt élőben közvetít.