Főoldal / DTM / DTM sztorik: amikor a márkatársak összedolgoznak

DTM sztorik: amikor a márkatársak összedolgoznak

Fotó: DTM

Tökéletes összedolgozás a márkatársak között és motorháztető nélkül versenyző Ekström a 2013-as hockenheimi versenyen.
A DTM 2013-as szezonnyitó verseny egyik legemlékezetesebb pillanata a 12. körben volt. Az 5-6. helyen a BMW kettőse autózott Bruno Spengler és Martin Tomczyk sorrendben. Mögöttük Garry Paffett és Christian Vietoris autózott a Mercedesekkel. Paffett már az előző körben is próbálkozott Tomczyknál, de nem járt sikerrel. A 12. körben Tomczyk a DRS segítségével bebújt a 6-os kanyar (a hajtű) féktávján Spenglernek, de jött vele a szemfüles Paffett is. Spengler a pálya szélére szorult, miközben Tomczyk a kigyorsítás során több aprót is bele fékezett. Ezzel feltartotta Paffettet, aki elé így a következő kanyar után visszajött Spengler. (Avagy szándékosan vagy sem, de segített Tomczyk Spenglernek) Igen ám, de az eddig a háttérben figyelő Vietoris kihasználta, hogy a 8-as kanyar előtt Spengler kifelé tereli Paffettet és mindkettőjüket megelőzte! Ezzel Spengler pár kanyar alatt három helyet is vesztett.
A versenyt végül Farfus nyerte a BMW-vel. A történet hősei közül Vietoris zárt a legjobban, ő a dobogó alsó fokára állhatott fel. Paffett a negyedik, míg Spengler az ötödik lett.

Az eset videón:

A hockenheimi verseny másik emlékezetes momentuma az volt, amikor Mattias Ekström a 10. körben a Parabolikát kicsit szélesre vette és lement a fűre. Majd nem sokkal később a motorháztetője felröpült! Szerencsére a fűre esett vissza. (A videóban 36:11-től) Mindenesetre rendkívül furcsa látvány volt a motorháztető nélküli Audit a versenyen látni. A svéd versenyző egyébként kicsivel később ütközött Edoardo Mortaraval. Végül a 28. körben a verseny feladására kényszerült.