Főoldal / ERC / Drámai végjáték után Paddon nyert, Csomós tizedik

Drámai végjáték után Paddon nyert, Csomós tizedik

Hayden Paddon Rally Serras de Fafe
Fotó: @World / Red Bull Content Pool

A Rally Serras de Fafe vasárnapi napjának az összefoglalója. László Martinék baleset miatt kiestek.

A szombati napot az élen záró Mikko Heikkila a vasárnap délelőtti első három szakaszon 12,6 másodpercre növelte az előnyét. Az utolsó délelőtti gyorson gondja volt a kormányszervóval, így Mads Ostberg 2,9 mp-re megközelítette. Az utolsó gyors előtt 2,8 másodperccel volt a második helyre fellépő Hayden Paddon előtt. Aztán jött a dráma a Power Stagen. Defektet kapott és megállt kicserélni a céltól 10 kilométerre. Így végül csak a nyolcadik helyen zárta a Rally Serras de Fafet.

Ezzel Hayden Paddon nyerte az ERC szezonnyitóját, Mads Ostberg előtt. Georg Linnamaet már nagyobb hátránnyal követte Miko Marczyk a negyedik pozícióban. Yoann Bonato mögé a hatodik helyre Craig Breen zárkózott fel. Ő a 20. helyről kezdte a napot. Volt ma egy meleg pillanata, amikor kb. 60 métert ment két keréken. Az eset után még tolatnia is kellett egyet.

Az ERC címvédője, Efrén Llarena egy hetedik hellyel kezdte a szezont. Tom Kristensson az utolsó gyorson jött fel a kilencedik helyre. Ehhez Csomós Miklós és Nagy Attila megforgása is kellett. A magyar duónak délelőtt volt egy defektje, akkor visszacsúsztak a 13. helyre, onnan küzdötték vissza magukat és zárták a tizedik helyen a portugál versenyt.

A másik magyar párosnak nem sikerült teljesítenie a Rally Serras de Fafet. László Martin és Berendi Dávid borult ma, a páros szerencsére nem sérült meg.