Főoldal / Dakar 2023 / Dakar 2023: Új éllovas a motorosoknál, újabb Loeb siker

Dakar 2023: Új éllovas a motorosoknál, újabb Loeb siker

Loeb Dakar 2023
Fotó: A.S.O./F.Le Floc'h/DPPI

A 2023-as Dakar Rally tizedik szakaszának az összefoglalója. A kamionosoknál is új éllovas van.

Ma mindössze 114 kilométer volt a szelektív szakasz. Ezt ma Ross Branch teljesítette leggyorsabban, ez a második sikere a 2023-as Dakaron. Adrien van Beveren mindössze 21 másodperccel maradt el tőle. Az újonc Michael Docherty remekül ment ma és harmadik lett. Kevin Benavidesnek a negyedik hely is elegendő volt, hogy átvegye a vezetést összetettben.

Gyenes Emánuel a 36. idővel finiselt ma. Saghmeister Gábor a 91. helyen zárt.

A quadosoknál Marcelo Medeiros diadalmaskodott.

Az autósoknál a tegnapi második Vaidatos Zala a 44. kilométer után megállt technikai hiba miatt. Sébastien Loeb sorozatban harmadik szakaszgyőzelmét szerezte. A francia három perccel volt gyorsabb Mattias Ekströmnél. Lucas Moraes lett a harmadik, megelőzve az összetettben vezető Nasser Al-Attiyahot.

Az LW Proto (T3) ismét szoros csatát hozott. Seth Quintero 37 másodperccel volt gyorsabb Ignacio Casalenál. A korábbi motoros kiválóság, Helder Rodrigues lett a harmadik.
SSV-ben (T4) is kevesebb mint egy perc döntött a győzelemről. Itt Gerard Farres Guell nyert, Marek Goczal és Erik Goczal előtt.

A kamionosoknál a tegnapi halálos balesetben a versenyben vezető Ales Loprais volt érintett, így a szervezők nem engedték, hogy folytassa a versenyt. Ma Pascal De Baar volt a leggyorsabb Mitchel van den Brink és az immár az összetett élén álló Janus van Kasteren előtt. A Kovács Miklós-Czeglédi Péter-Ács László trió 16. idővel teljesítette a 2023-as Dakar Rally 10. szakaszát.

Dakar Rally 2023 állása a 10. szakasz után:

Motorosok: 1. K. Benavides 2. Howes +1:29, 3. Price +2:10 … 30. Gyenes +06:29:32 … 93. Saghmeister +33:00:53
Autósok: 1. Al-Attiyah 2. Moraes +1:21:34 3. Loeb +1:37:23
Quadosok: 1. Giroud 2. Moreno Flores +01:17:56 3. Andujar +01:38:44
LW Proto: 1. de Mevius 2. Jones +07:48 3. Quintero +01:03:42
SSV: 1. Baciuska 2. Eryk Goczal +03:40 3. Farres Guell +06:47
Kamionok: 1. van Kasteren 2. Martin van den Brink +22:41 3. Macik +51:07 … 20. Kovács +117:29:49