Főoldal / Dakar 2022 / Dakar 2022: Loeb újabb sikere

Dakar 2022: Loeb újabb sikere

Loeb BRX Dakar 2022
Fotó: A.S.O. / H.Cabilla

A hetedik szakaszon alaposan átrendeződött az élmezőny a motorosoknál, ahol már a rajt előtt volt dráma. Összefoglaló a nap eseményeiről.

A pihenő nap után Rijádból Al Duwadimi felé indult a mezőny. Egy 401 kilométeres szelektívvel kezdődött a 2022-es Dakar Rally második fele.

A motorosoknál az első dráma már a szakasz rajtja előtt megtörtént. A pénteki szakaszt megnyerő Daniel Sanders – akinek ma elsőként kellett volna indulnia – már etapon balesetet szenvedett. A GasGas versenyzőjének a karja megsérült, ezért kórházba szállították.

Leggyorsabbnak a hondás José Ignacio Cornejo Florimo bizonyult. A címvédő Kevin Benavides 44 másodperccel maradt le tőle. Harmadik helyen a sérülten versenyző Joan Barreda Bort ért be. Az összetett alaposan átrendeződött, a ma 10. helyen beérő Adrien Van Beveren a Yamahával átvette a vezetést. Matthias Walkner és Sam Sunderland is 20 perc feletti hátránnyal ért be vasárnap. Előbbi az összetett második helyén van, mögé Kevin Benavides zárkózott fel.

A magyarok közül Gyenes Emánuel a 40. idővel teljesítette a 2022-es Dakar hetedik szakaszát. Az Original by Motulban idei legjobb eredményét elérve harmadik lett. Saghmeister Gábor a 113. pozícióban ért be a célba.

A quadosoknál Marcelo Medeiros diadalmaskodott.

Az autósoknál a napot az összetett negyedik helyről kezdő Giniel de Villiers a 198. kilométernél volt kénytelen megállni. Henk Lategan megállt segíteni neki. De Villiers egy órát vesztett ezzel. A BRX versenyzője Sébastien Loeb második részsikerének örülhetett a 2022-es Dakar során. 5 perc 26 másodperccel csökkentette a lemaradását a másodikként beérő Nasser Al-Attiyahhal szemben. Mögöttük két Audi, Carlos Sainz és Stéphane Peterhansel végzett.

A kamionok között Anton Shibalov nyert, neki ez volt az első sikere a 44. Dakar Rallyn. Mögötte Eduard Nikolaev és martin Van Den Brink végzett.

LW protoban úgy nézett ki Cristina Gutiérrez lehet a befutó, de a végén nagyon hajrázva Seth Quintero megszerezte a hetedik szakaszgyőzelmét az idei versenyen. Sebastian Eriksson a 101. kilométernél meg kellett, hogy álljon és javítson. Közel egy órát vesztett ezzel.

Dakar Rally 2022 állása a 7. szakasz után:

Motorosok: 1. Van Beveren 2. Walkner +0:05:12 3. K. Benavides +0:05:23 … 43. Gyenes +5:03:15 … 112. Saghmeister +14:38:38
Quadosok: 1. Giroud 2. Copetti +0:18:21 3. Maksimov +0:52:39
Autósok: 1. Al-Attiyah 2. Loeb +0:44:59 3. Al Rajhi +0:53:31
Kamionosok: 1. Sotnikov 2. Nikolaev +0:05:14 3. Shibalov +0:31:25