Főoldal / Dakar 2021 / Dakar 2021: Bukott a motorosok éllovasa, Al Rajhi nyert ma

Dakar 2021: Bukott a motorosok éllovasa, Al Rajhi nyert ma

Yazeed Al Rajhi Dakar 2021
Fotó: A.S.O/F.Le Floc'h/DPPI

Ismét új éllovasa van a motorosok versenyének a 2021-es Dakar Rally 10. szakasza után.

Neom és Al Ula között 342 versenykilométer várt a mezőnyre.

A motorosoknál Jose Igancio Cornejo Florimo nem sokáig örülhetett az összetettbeni 11 és fél perc előnyének. A mai szakaszon bukott. Folytatni tudta, de közel 18 percet kapott. A célba érés után a fájdalmai miatt feladta az idei versenyt.

Hármas Honda siker született ma, a címvédő Ricky Brabec nyert Joan Barreda Bort és az összetettben ismét az élre álló Kevin Benavides előtt.

Gyenes Emánuel a 30. időt motorozta, ami az Origial By Motulban a második helyre volt elég. Összetettben a 25. helyről várja a következő napot.
Saghmeister Gábor a 64. helyen ért be ma, összetettben két hellyel előrébb van.

Az autósoknál újabb szakaszt nyert a szaúdiak nagy örömére Yazeed Al Rajhi. Nasser Al-Attiyah lett a második, akit a tabellán továbbra is vezető Stéphane Peterhansel követett. A katari 49 másodperccel tudta csökkenteni a lemaradását, így még mindig 17 perc hátránya van.

A kamionosoknál Martin Macik sorozatban második szakaszgyőzelmének örülhetett. A cseh mögött Dimitry Sotnikov és Airat Mardeeev végzett. A Fazekas Károly-Horn Albert-Csákány Péter trió a 15. helyen zárta a 10. szakaszt.

Dakar Rally 2021 állása a 10. szakasz után:

Motorosok: 1. K. Benavides 2. Brabec +00:00:51 3. Sunderland +00:10:36 … 25. Gyenes +07:23:52  … 62. Saghmeister +30:30:44
Autósok: 1. Peterhansel 2. Al-Attiyah +00:17:01 3. Carlos Sainz +01:03:44
Kamionosok: 1. Sotnikov 2. Shibalov +00:47:22 3. Mardeev +01:14:41 … 22. Fazekas +84:54:57