Főoldal / Dakar 2021 / Dakar 2021: Al Rajhi nyert, Peterhansel növelte az előnyét

Dakar 2021: Al Rajhi nyert, Peterhansel növelte az előnyét

Fotó: A.S.O/F.Le Floc'h/DPPI

A 2021-es Dakar Rally hetedik szakaszának az összefoglalója. A motorosoknál ismét új éllovas van.

A pihenő nap után, Hailból Sakakába ment a mezőny. 453 kilométer volt a mért szakasz, mely a maraton szakasz első fele volt.

A motorosoknál a címvédő Ricky Brabec volt a leggyorsabb, csapattársa Jose Ignacio Cornejo Florimo lett a második. A chilei hondás ezzel az összetettben az élre állt, előny egy másodperc a ma hetedikként beérő Toby Price előtt. A hetedik szakaszon ismét jól ment az amerikai Skyler Hower és harmadik lett.

Ross Branch reggel bukott, miután megjavította a Yamahát folytatta a versenyt, de 42 percet kapott ma, amivel az összetettben a 15. helyre csúszott vissza.

Gyenes Emánuel a 35. helyen ért be, az Original by Motulban egy újabb negyedik helyet szerzett ezzel. Összetettben a kategória harmadik, és abszolút 32. helyről várja a folytatást a szatmárnémeti versenyző.
Saghmeister Gábor a 77. helyen ért be, a 70. helyről várhatja a folytatást.

A quadosoknál is új éllovas van Manuel Andujar személyében miután az eddigi listavezető Nicolás Cavigliasso kiesett a cél előtt 100 kilométerrel kuplung hiba miatt. Andujar nyerte a mai szakaszt.

Az SSV-ben ismét Francisco Lopez Contardo bizonyult a legjobbnak, de továbbra is Aron Domzala vezet.

Peterhansel növelte az előnyét

Az autósok versenye már a Szalay Balázs-Bunkoczi László páros nélkül folytatódott. Stéphane Peterhansel közel állt hozzá, hogy megszerezze idei első szakaszgyőzelmét, de a szakasz végén időt vesztett. Végül Yazeed Al Rajhi 48 másodperc előnnyel nyerte a szakaszt. A szaúdinak ez volt az első szakaszgyőzelme otthon. Carlos Sainz lett a harmadik, akit Nasser Al-Attiyah követett. A katari hátránya így közel 8 percre nőtt abszolútban.

Sébastien Loeb kálváriája tovább folytatódik. 398 kilométernél még a 10. idővel haladt el, de 30 kilométerrel a cél előtt a buggy kerékagyának törése miatt megállni kényszerült. Végül közel 2 óra hátránnyal a 42. helyen ért be.

A kamionosoknál ismét hármas Kamaz siker született. Dmitry Sotnikov nyert Airat Mardeev és Anton Shibalov előtt. A Fazekas Károly-Horn Albert-Csákány Péter trió a 14. idővel zárta a mai napot, összesítésben a 13. helyen állnak. Sotnikov előnye már 45 percre nőtt.

Dakar Rally 2021 állása a 7. szakasz után

Motorosok: 1. Cornejo Florimo 2. Price +00:00:01 3. Sunderland 00:02:11 … 32. Gyenes +05:06:30 … 70. Saghmeister +20:34:49
Autósok: 1. Peterhansel 2. Al-Attiyah +00:07:53 3. Sainz +00:41:06
Kamionosok: 1. Sotnikov 2. Shibalov +00:45:56 3. Mardeev +01:05:06 … 13. Fazekas +09:45:58