Főoldal / ERC / Barum Rally: Kopecky drámai győzelme, Herczig negyedik

Barum Rally: Kopecky drámai győzelme, Herczig negyedik

Jan Kopecky Barum Rally 2021
Fotó: FIA ERC

Ifj. Érdi Tibor nyerte az ERC2-öt a csehországi ERC fordulón. A vasárnapi nap összefoglalója.

Erik Cais a tegnap megszerzett vezetést a nap nagy részében megtartotta és a vasárnapi első négy szakaszt megnyerte. Az utolsó szakasz előtt már több mint 20 másodperc volt az előnye, honfitársa Jan Kopecky előtt. Cais az utolsó szakaszon eldobta és kiesett. Szerencsére személyi sérülés nem történt.

Cais kiesése után Jan Kopecky nyerte a jubileumi 50. Barum Rally-t. Kopecky kilencedik alkalommal nyerte meg a Barumot. Andreas Mikkelsen lett a második, ezzel a bajnokság élére állt. Szintén egy cseh versenyző, Filip Mares finiselt harmadikként. A cseh párossal egész nap nagy csatában volt Herczig Norbert és Ferencz Ramón. Végül 3,8 másodperccel maradtak el Mareséktől és lettek negyedikek.

Az első tízbe még Miko Marczyk, Efrén Llarena, Devine Callum, Miroslav Jakes és Yoann Bonato fért be. Simon Wagner a délelőtti kör utolsó szakaszán kapott defektet és kellett a pályán kicserélnie. Ennek következtében az első tízen kívülre került, majd technikai hiba miatt kiesett.

Az ERC2-ben ifj. Érdi Tibor és Csökő Zoltán fél perc előnnyel nyertek. A kategória hatodik helyén fejezte be a Barum Rallyt a Juhász Csaba-Juhász István kettős.

Az ERC3-ban Josep Basses nyert, Jean-Baptiste Franceschi előtt, aki nagyot hajrázva a negyedik helyről jött fel. Maior Norbert lett a második, megelőzve László Martint és Berendi Dávidot. Vogel Adrienn és Notheisz Ivett a 11. helyen zárta a cseh versenyt.

Az ERC3 Juniorban Jean-Baptiste Franceschi diadalmaskodott Maior Norbert és László Martin előtt.