Főoldal / ERC / Barum Rally: Cais vezet, Herczig a hatodik

Barum Rally: Cais vezet, Herczig a hatodik

Erik Cais ERC Barum Rally 2021
Fotó: FIA ERC

Az ERC cseh versenyének szombati napja után Ifj. Érdi Tibor vezet az ERC2-ben.

A jubileumi 50. Barum Rally szombati napja után két cseh versenyző, Erik Cais és Jan Kopecky áll az első két helyen. Cais a mai utolsó szakaszon vette át a vezetést, előnye 2,1 másodperc Kopeckyvel szemben. A nap nagy részében Andreas Mikkelsen állt a második helyen, a hetedik gyorson csúszott vissza a harmadik helyre, ahol a napot zárta 16,6 másodperc lemaradással.

Az Eurosol Racing Team Skodájával Simon Wagner már nagyobb hátránnyal, 54,6 másodperccel következik a negyedik helyen. Filip Mares is az utolsó külön próban lépett nagyot előre, a hetedikről az ötödik helyre lépett előre.
Őt a Herczig Norbert-Ferencz Ramón kettős követi a hatodik pozícióban. A magyar páros lemaradása 2,4 másodperc a hazai pályán versenyző riválissal szemben. A Skoda Rally Team Hungária párosa mögött Miko Marczyk a hetedik.

A 2021-es Barum Rally harmadik szakaszát előbb megállították, majd törölték Dominik Stříteský balesete miatt. A hetedik szakaszt is meg kellett állítani, mert Jari Huttunen törött Hyundai i20 R5-je blokkolta az utat. A következő szakaszt is meg kellett állítani, ezúttal a nézők voltak rossz helyen.

Az ERC2-ben ifj. Érdi Tibor és Csökő Zoltán 36,3 másodperc előnnyel vezet a Barum Rallyn. A mitsubishis kettősnek délután volt egy defektje. A kategória hatodik helyén áll a Juhász Csaba-Juhász István duó.

Az ERC3-ban a spanyol Josep Bassas Mas vezet. A második helyen Maior Norbert áll, akit 7 másodperc lemaradással a László Martin-Berendi Dávid duó követ. Ez az ERC3 Junior második helyét is jelenti a magyar páros számára Maior Norbert mögött. Az ERC3 11. pozíciójában zárta a szombati versenynapot Vogel Adrienn és Notheisz Ivett.