Főoldal / WRC / Szoros VW csata a Német Rallyn

Szoros VW csata a Német Rallyn

Fotó: M-sport

VW uralom, Meeke megint bajban. A Rallye Deutschland pénteki napjának az összefoglalója.
Az első két szakaszon Ogier volt a leggyorsabb, a harmadikon már Latvala, aki ezzel az összetettben is átvette a vezetést. Az első kör utolsó gyorsaságiját ismét Ogier nyerte, de továbbra is Latvala állt az élen 0,1 mp-vel megelőzve a címvédőt. A WRC2-ben Lappi a második gyorson lecsúszott az útról. A következő pályán Meeke padkázta meg a Citroen DS3 WRC-t. Evansnak a kéziféke nem működött, ezzel három helyett visszaesett az összetettben. A szerviz előtti utolsó szakaszon Sordo megelőzte a csapattársát, Neuvillet és feljött az 5. helyre.

A szerviz park után Ogier begyújtotta a rakétáit és mind a négy gyorsaságit megnyerte. Így közel 10 mp-s előnnyel az élen zárta a napot VW-s csapattársai előtt. Az 5. szakaszig Meeke volt a legjobb nem VW-s, azonban a 6. gyorsaságin egy felhordásos részen lecsúszott az útról. Ezzel a 11. helyre esett vissza. A következő gyorson még szerelnie is meg kellett állnia, így a 20. helyig csúszott. Mikkelsen egy bal kanyarban túl szélesen fordult és megütötte a jobb hátsó futóművét. Kubica is leesett az útról ezen a pályán. A mai utolsó előtti szakaszon Neuville megelőzte Sordot, de sokáig nem örülhetett neki, mert a csapattársa az utolsó szakaszon visszaelőzte.