Főoldal / Dakar Rally / Rodrigues és Roma nyert

Rodrigues és Roma nyert

Fotó: BMW AG

A mai szakaszt követően Al-Attiyah előnye nőtt, míg Coma előnye csökkent.

A 2015-ös Dakar Rally még versenyben lévő egységeire a 9. szakaszon az Iquique-Calama közötti szakasz várt.

A motorosoknál a tegnap több mint három órát vesztő portugál Helder Rodrigues nyert a Hondaval. Mögötte Goncalves és Coma végzett, ezzel a spanyol előnye csökkent az összetettben. Duclos sok időt vesztett ma, ezzel valószínűleg bukta a top 10-es helyét. Dési János a tegnapi nap során el sem tudott rajtolni technikai hiba miat, ma azonban újból nekivágott. A mai nap sem tartogatott számára sok jót, már a szakasz elején meg kellett állnia. A W1-en még a 46. helyen haladt át, de a WP2-höz már nem érkezett meg.
Az összetettben Coma majdnem 5 és fél perccel vezet Goncalves és közel fél órával Quintanilla előtt.

Az autósoknál ma Roma volt a leggyorsabb. Mögötte Al-Attiyah végzett, aki negyed órát adott De Villiersnek (4.) és közel fél órát Al Rajhinak (5.). Ezzel az összetettben növelni tudta az előnyét a katari versenyző.  Ma az orosz Vasilyev lett a harmadik, teljessé téve a Mini dobogót. Az UNIQA Sandlander Team versenyzőpárosa, a Sebestyén Sándor-Bognár József duó a WP6-nál a 71. állt.
A 2015-ös Dakar Rally állása az autósoknál 9 szakasz után: 1. Al-Attiyah 2. De Villiers 3. Al Rajhi

A kamionosok élmezőnye a WP8-nál: 1. Nikolaev 2. Mardeev 3. De Rooy