Főoldal / Külföldi Rally / Puskádiék hatodikak a Rally Železnikin

Puskádiék hatodikak a Rally Železnikin

A szlovén verseny, valamint a Rally Bohemia összefoglalója.

Hétvégén rendezték a Szlovén Rally Bajnokság harmadik fordulóját, a Rally Železnikit.
Rok Turk a Peugeot 208 R5 T16-al továbbra is bomba formában van, 50 másodperc előnnyel nyerte a versenyt két olasz  páros előtt. A Hyundai i20 R5-öt terelgető Claudio de Cecco lett a második, a harmadik helynek Andrea Nucita (Abarth 124) örülhetett.
Magyar vonatkozás is volt a versenynek. Puskádi János és Gódor Barna a Skoda Fabia R5-tel az abszolút hatodik helyen végzett, a CEZ értékelésben pedig az R5-ösök között a harmadik helyen zártak. Szilágyi János és Váradi Alexandra technikai hiba miatt szombaton kiállni kényszerült a versenyből.

Az 5. Rally Železniki végeredménye IDE kattintva megtekinthető.

A Cseh Rally Bajnokság ötödik versenye volt a Rally Bohemia. A Skoda hazai versenyén a megtartott 14 gyorsaságiból 11-et Jan Kopecky nyert, így a versenyt is megnyerte. Több mint fél perc hátránnyal Vaclav Pech lett a második, őt a Skoda másik gyári pilótája, Ole Christian Veiby követte. Itt is volt magyar páros a mezőnyben. A Korda Racing Skoda Fabia R5-jével Kiss Ferenc és Patkó Gergely a 12. helyen zárta a csehországi versenyt.

A Rally Bohemia végeredménye IDE kattintva megtekinthető.