Főoldal / WRC / Neuville nyerte az Ausztrál Rally

Neuville nyerte az Ausztrál Rally

Fotó: Red Bull

Az özönvíz áztatta vasárnapi nap összefoglalója.

Az Ausztrál Rally utolsó napjára a pályák egy részére özönvíz zúdult. Ez a második helyen álló Jari-Matti Latvalat reggel nem zavarta, 10 mp alá dolgozta le a hátrányát. Utána Thierry Neuville is rákapcsolt és 14 mp lett az előnye. Az utolsó előtti gyorsaságit törölték a rossz idő miatt, így a finn versenyzőnek csak be kellett volna érni, hogy meglegyen a dobogó. Ez nem sikerült, hibázott és kiesett. Így az utolsó Fordos versenyét teljesítő Ott Tanak ölébe hullott az ezüstöst pozíció. Ezzel az M-Sport minden versenyen a dobogón végzett idén! Hayden Paddon állhatott fel a dobogó alsó fokára. Neuville így magabiztosan szerezte meg idei negyedik WRC győzelmét, amivel idén ő nyerte a legtöbb versenyt.

Az immár ötszörös világbajnok Ogier Fiestájának a váltójával küzdve lett a negyedik. Elfyn Evans a hétvégén nem igazán találta a ritmust, de vasárnap nyert egy szakaszt és az ötödik helyen végzett. Az egyetlen állva maradt Toyotaval Esapekka Lappi lett a hatodik.
A Citroen számára a szezonzáró sem alakult fényesen. Kris Meeke szombati kiesését követően Rallye2-vel folytatta, így a 7. pozícióban finiselt.  Stéphane Lefebvre ma egy fának ütközött és kiütötte a C3 WRC hátsó kerekét. A következő szakaszon csapattársa, Craig Breen borult és esett ki a negyedik helyről.

WRC2-ben a szombati kiesését követően visszatudott állni Kalle Rovanpera és mivel ő volt az egyetlen induló meg is nyerte a a kategóriát. Ezzel ő lett a WRC2 legfiatalabb futamgyőztese.

A 2018-as WRC szezon két hónap múlva a Monte Carlo Rallyval indul január 25-28 között.