Főoldal / ERC / Lukyanuk nyert, László Martinék dobogósok

Lukyanuk nyert, László Martinék dobogósok

Fotó: ERC

A Rally di Roma Capitale mai napjának összefoglalója.

A Rally di Roma Capitale záró napján kilenc gyorsasági szerepelt a programban. Mind a kilenc szakaszt helyi versenyző nyerte, Giandomenico Basso és Andrea Crugnola osztoztak a részsikereken.

Alexey Lukyanuk a 34,1 másodperces előnyéből végül 16,1-et tartott meg Bassoval szemben. Így az orosz versenyző nyerte az év első ERC futamát. A harmadik Oliver Solberg hátránya már több mint egy perc volt.

Herczig Norbert és Ferencz Ramón ma super rallyval folytatta, az 53. helyen zárták a versenyt.

A Rally di Roma Capitalen az ERC3-ban Tom Ken nyert Josep Bassas előtt. A harmadik helyen a László Zoltán-László Martin kettős végzett. Őket két magyar páros követte a negyedik-ötödik helyen: László Zoltán és Berendi Dávid, valamint Vogel Adrienn és Notheisz Ivett. Ők az ERC Ladiesben a legjobbnak bizonyultak. Az ERC3 7. helyén finiselt a Juhász Csaba-Juhász István duó.

A Rally di Roma Capitale nem hivatalos végeredménye IDE kattintva megtekinthető.