Főoldal / Rallycross / Kristoffersson és Szabó Krisztián nyert Montalegreben

Kristoffersson és Szabó Krisztián nyert Montalegreben

Fotó: WRX Media

Kristoffersson nyerte a 2015-ös szezon első rallycross világbajnoki futamát. S1600-ban Szabó Krisztián nyert!
Portugáliában Montalegreben rendezték a 2015-ös rallycross világbajnokság első versenyét. A szombati két előfutam után Andreas Bakkerud vezetett Petter Solberg és Timmy Hansen előtt.

A harmadik előfutamokat Hansen nyerte Bakkerud és Kristoffersson előtt, míg a negyediken Solberg volt a leggyorsabb Ekströmöt és Kristofferssont megelőzve. Az előfutamok után így Solberg, Hansen, Bakkerud volt az első három sorrendje.

Az első elődöntőben Solberg nyert szoros csatában megelőzve Bakkerudot. Andersson lett a harmadik. A második elődöntőben Kristoffersson nyert Hansen és Jeanney előtt.

A döntőben Jochen Kristoffersson megelőzte a címvédő Solberget. További sorrend: Hansen, Jeanney, Bakkerud és Andersson.

A S1600-ban Luigi egész hétvégén küzdött a technikával az előfutamok után a 12. helyen állt, míg Szabó Krisztián 8.-ként jutott tovább. Az elődöntőben saját futamát megnyerte Szabó Krisztián, míg Lugi a 4. lett. Szabó Krisztián nem állt meg ennyinél, a döntőt is megnyerte! Gratulálunk!