Így látták a versenyzők az Alexovics Rallyt 2. rész

Mátè Pèter – Máté-Szabó Hajnalka és a Paár Zoltán – Molnár Bálint kettősök beszámolója.

Mátè Pèter – Máté-Szabó Hajnalka: Nagyon vártuk már ezt a versenyt. Mivel Écsen technikai okok miatt fel kellett adnunk a futamot, reméltük az új motorral nem lesz semmi gond, mivel tesztelni nem volt időnk. Nagyon szeretjük ezt a pályát. A verseny nagy része probléma mentesnek tűnt,de a végére a váltónk megmakacsolta magát és nem vette a második fokozatot. Így a kategória 6. helyéről visszaestünk és a 8. helyen végeztünk. De nem vagyunk csalódottak, mert tavalyi futam időnkhöz képest jelentősen javítottunk. Szeretnénk megköszönni Barátaiknak, csapattársainknak,szerelőinek,támogatóink segítségét. Gratulálunk minden célba érkezőnek. Külön köszönet a szervezőknek, sportbíróknak, fotósoknak, médiásoknak a munkájukért, hogy ebben a nagy melegben a tűző napon kitartottak. Valamint köszönjük a szurkolóknak a pálya szélén a biztatást. Folytatás Oroszlányban.

Alexovics Rally 2016 Fehérvárcsurgó-Kincsesbánya

Paár Zoltán-Molnár Bálint: “Nagyon nem készültük rá a futamra csak kisebb javítások voltak (amiket még az écsi futamon szereztünk). Még nem volt rá példa hogy szerviz nélkül menjünk el bármilyen versenyre. Most ez is megtörtént, csak két maroknyi szerszámot és három váltás gumit a hátsókra (ami pont elég lett). A versenyt nagyon élveztük maximálisan kihasználtuk a pálya szélességét és hosszát. A célunk mint mindig a közönség ellátása látnivalóval és a saját magunk szórakoztatása volt. A visszajelzésekből ítélve teljesítettük a kitűzött célt!😆 Kaland az volt bőven, nem hiába lettünk abszolút utolsók, de ez volt a célunk mivel mi töltöttük a legtöbb időt a pályán! De itt az is közrejátszott, hogy az ötödik gyors rajtjától kb. 400 méterre a mérlegháznál eltörött a bal oldali féltengely, de a jobbos kanyarokat még lerajzoltuk!😎 A fehérvárcsurgói várakozóban kicseréltük mert nálunk ott volt az alkatrész plusz a hozzá szükséges szerszámok! Az utolsó gyorsot lerajzoltuk szépen ahogy kell, vagy jobban! Még a végén kaptunk a jobb hátuljára egy pacsit is az egyik barátunktól (Illés Zoltán) ezúton is köszi !🤗
Köszönet a szerelőnknek, Mészáros Bálintnak. Most sok dolga nem volt!
És köszönet a párjainknak, hogy még midig elviselik a baromságainkat és ott vannak velünk