Főoldal / Külföldi Rally / Hermann Neubauer nyerte a 35. Jännerrallyet

Hermann Neubauer nyerte a 35. Jännerrallyet

Fotó: Harald Illmer

Az osztrák verseny összefoglalója és videók a versenyről.

A 35. Jännerrallyeval vette kezdetét az Osztrák Rallye Bajnokság idei szezonja.

Szombaton még nem borította hó a pályákat, ekkor Simon Wagner zárta az élen a napot. Előnye 1 perc 46 másodperc volt a címvédő Hermann Neubauer előtt. Másnapra azonban meg jött a hó is, és Wagner elgumizta magát. Wagner egy 29. és egy 24. időt autózott vasárnap reggel, ami azt jelentette, hogy Neubauer átvette a vezetést. Végül Neubauer 50 másodperc előnnyel nyert Wagner előtt.

Mögöttük vasárnap nagy csata zajlott a harmadik helyért, de nem R5-ösökkel, hanem egy Mitsubishi Lancer Evo 6.5 és egy Subaru Impreza WRX STI között. Végül a harmadik helyet a Subarut terelgető Michael Langauer szerezte meg. Ez pályafutása eddig legjobb eredménye, korábban egy 4. hely volt a legjobbja szintén a Jännerrallyeról. A szombati nap után még a harmadik helyen állt a Lancer 6.5-tel Martin Fischerlehner, végül az ötödik helyen zárta a versenyt miután az utolsó gyorson Günter Knobloch megelőzte a Fabia R5-tel.

A szezon március 27-28. között a Rebenland Rallyeval folytatódik, ami a Mitropa Kupának is a része.
A 35. Jännerrallye végeredményét IDE kattintva tudod megnézni.