Főoldal / ERC / Herczigék és Érdiék is dobogón az Acropolis Rallyn

Herczigék és Érdiék is dobogón az Acropolis Rallyn

Fotó: FIA ERC

Az Acropolis Rally vasárnapi napjának az összefoglalója.

Az Acroplis Rally utolsó napján négy gyorsasági várt a mezőnyre. A Rally2-vel visszaálló Alexey Lukyanuk ebből hármat megnyert. Rajta kívül a szintén Rally2-vel induló Juuso Nordgren nyert még szakaszt. Bruno Magalhães az előnyét okosan beosztva megnyerte az Acropolis Rallyt. Ezzel a portugál versenyző idei első ERC győzelmét szerezte. Tőle 29,1 másodperccel maradt el Herczig Norbert és Ferencz Ramón. A MOL Racing Team párosa ezzel első dobogóját szerezte az Eb-n. A harmadik helyet Hubert Ptaszek szerezte meg.

Herczigéknek a mai második gyorson volt egy kis kalandjuk. Lecsúsztak az útról és lefulladt az autó. Az újraindítás és a tolatás miatt vesztettek némi időt. A mai négy szakaszból kétszer is a top 5-ben végeztek.
Az ERC2-ben ifj. Érdi Tibor és Papp György közel két perc előnnyel nyert az orosz Sergei Remennik előtt. A magyar páros abszolútban a 10. helyen végzett.