Főoldal / DTM / DTM sztorik: az időjárás előrejelzés katasztrófája

DTM sztorik: az időjárás előrejelzés katasztrófája

Ezúttal a 2008-as nürnburgringi verseny történéseit idézzük fel.

A DTM 2008-as szezonjának a 7. versenye volt a nürnburgringi forduló. Már az időmérőt is meg kellett szakítani az eső miatt. A polet végül Kristensen szerezte meg az Audival, mögötte márkatársai, Rockenfeller és Tomczyk volt a sorrend. Schneider a 6. helyről várta a lámpák kialvását.
A rajtra az Audik eső gumikkal. míg a Mercedesek slick gumikkal álltak fel. A felvezető kör után a négykarikások behívták Scheidert (ő vezette a pontversenyt a verseny előtt), Ekströmöt és Winkelhockot a boxba. Ők is megkapták a slick gumikat és a boxból indultak végül. A rajt után Rockenfeller megelőzte Kristensent, de a kör végén nekik is jönni kellett a száraz pályára való gumikért. Így egy kör után a hét Mercedes állt az első hét helyen, Rockenfeller a 18. helyen állt. Ekkor az élen Paffett, Di Resta és Shcneider volt a sorrend.

Miközben Schneider sorra futotta a leggyorsabb köröket Di Resta kifékezte a síkánnál Paffettet. A kerékcserék után már Schneider állt az élen. Őt Di Resta és Paffett követte. A verseny végén elkezdett esni az eső. Közben Ekström sikeresen levadászta Paffettet. Az eső jobban rákezdett, így többen is kijöttek eső gumiért: Di Resta, Ralf Schumacher és Shceider. Az élen álló Shcneider kint maradt. Paffett visszaelőzte az Audi svéd versenyzőjét, majd nem sokkal később mindkettőjüket megelőzte az immár eső gumin autózó Di Resta. A skót versenyző Greent is megelőzte, de az éllovas utolérésére már nem volt ideje. Scheider az utolsó körben előzte meg Ekströmöt és jött fel az ötödik helyre. Schneider nyerte a versenyt, ez volt karrierje 43. DTM győzelme. A dobogóra még Di Resta és Green állhatott fel. Ralf Schumacher a 8. helyen ért célba, ezzel első pontját szerezte a DTM-ben.

A DTM 2008-as nürburgringi versenye IDE kattintva tekinthető meg teljes hosszában, míg itt egy rövid összefoglaló videó a versenyről: