Főoldal / DTM / DTM sztorik: az első oscherslebeni hétvége

DTM sztorik: az első oscherslebeni hétvége

Nagy csaták, ütközések és Opel győzelmek a DTM első oscherslebeni látogatása során.
2000-ben az újjá élesztett DTM második versenyhétvégéjét rendezték Oschersleben, ez volt az első alkalom, hogy a német túraautó-bajnokság oda látogatott.
Az első rajtkockát Manuel Reuter szerezte meg az Opellel.

Az első futam rajtja után Bern Schneider a Mercedes-Benz CLK-val két helyet is vesztett. Kicsivel később Uwe Alzen próbálta meg megelőzni az egyik Mercedest. Végül ráfázott, kiforgatták és fel kellett adnia a versenyt. Ezután Schneider és Helary csatája hozta lázba a szurkolókat. Ennek is egy ütközés lett a vége miután a Mercedeses versenyző megforgatta az Opelest. Végül a 3-4. helyen értek be. Végül Reuter megnyerte a versenyt, megszerezve a DTM újkori történetében az első Opel győzelmet.

A második verseny rajta után többen is összeértek, ami Michael Bartels, Darren Turner és Christian Menzel kieséséhez vezetett. Schneider a futam vége előtt három körrel csúszott ki. Ezt a versenyt is Reuter nyerte teljessé téve az Opel hétvégéjét.