Főoldal / ERC / Botkáék nyerték az ERC első idei szakaszát

Botkáék nyerték az ERC első idei szakaszát

Fotó: FIA ERC

Felemás napon vannak túl a magyarok az Azori-szigeteken.

Az Azores Airlines Rallyeval kezdetét vette a Rallye Európa-bajnokság idei küzdelme.
A Shakedown és a kvalifikáció után ma három gyorsasági volt a penzum.
Botka Dávid és Mesterházi Márk alaposan bekezdett a Skoda Fabia R5-tel, az első mindössze 2,14 kilométeres szakaszt megnyerték. Ezzel ők nyerték az ERC első idei szakaszát. Az örömük azonban nem tartott sokáig, a következő gyors végén, már azt nyilatkozta a pilóta, hogy valami eltörött az autóban. A harmadik gyors céljába pedig már melegedő motorral érkeztek. Végül a 14. pozícióban zárták a napot.

Náluk is rosszabbul járt az ERC2 címvédője, ifj. Érdi Tibor. Ők az első nyúlfarknyi szakasz után kiállni kényszerültek, miután megsérült a jobb első felfüggesztés. A versenyző nem érti mi történt, szerinte nem találtak el semmit.

Az élete első ERC futamán induló Herczig Norbert-Ferencz Ramón páros a 18. helyen zárta a napot, a pilóta bevallása szerint a középső gyorson volt egy kisebb hibája.

Az első nap után Alexey Lukyanuk vezet, a második gyorsot úgy nyerte meg, hogy még meg is pördült. Előnye a helyi Ricardo Mpura előtt mindössze 2,7 mp, őt újabb 1,1 mp hátránnyal követi Martin Koci.

ERC Azores Airlines Rallye állása az első nap után IDE kattintva megtekinthető.