Főoldal / Dakar Rally / Al-Attiyah büntetése után Sainz nyerte a Hail Baja II-öt

Al-Attiyah büntetése után Sainz nyerte a Hail Baja II-öt

Fotó: Red Bull

Al-Attiyah büntetése a Hail Baja II-ön a bajnokság végkimenetelét is döntően befolyásolta.

A Hail Baja II-ön ismét két szakasz várt a mezőnyre Szaúd-Arábiában. Az elsőn Carlos Sainz érte el a legjobb időt, másnap Nasser Al-Attiyah nyert. Ezzel a katari a versenyt is megnyerte – legalábbis a pályán.

Aztán Vladimir Vasilyev csapata, a VRT Team óvást nyújtott be. Végül négy versenyzőt büntettek sebesség túllépés miatt, köztük a versenyt megnyerő Al-Attiyahot is két percre. Így végül Carlos Sainz nyert hat másodperccel Al-Attiyah előtt. Stéphane Peterhansel ezúttal is a harmadik lett.

Al-Attiyahnak a büntetés azért is került sokba, mert nem csak a verseny győzelmét bukta, hanem a tereprali-világkupa baja bajnoki címét is. A bajnok így Vladimir Vasilyev lett, aki a hatodik helyen fejezte be a szaúdi versenyt.

Yazeed Al-Rajhinak ismét az első szelektíven voltak gondjai és ismét negyedik lett.

A motorosoknál Adrien van Beveren mindkétszer a legjobb időt érte el, így újabb győzelemmel zárta a Dakar felkészülését.

A Dakar debütálására készülő Mattias Ekström a T3-as kategória nemzeti értékelésében egy győzelemmel kezdte az ismerkedést a sivatagban autózással.