Főoldal / ORB / A Velenczei-Szőke páros nyerte a Vértes Rallyet

A Velenczei-Szőke páros nyerte a Vértes Rallyet

Velenczei Ádám első abszolút győzelmét szerezte az ORB-ben.

7 másodperccel kell gyorsulni – állt a Velenczei Ádám-Szőke Tamás páros sajtóanyagában a verseny előtt. Nos jelentjük, sikerült! Végig nagy csatában voltak a Turán Frigyes-Bagaméri László, Hadik András-Kertész Krisztián és Vincze Ferenc-Bacigal Igor párosokkal.

A Taxi4 Vértes Rallye utolsó gyorsaságija előtt Turánék álltak az élen 4,1 másodperccel. Az utolsó oroszlányi szakaszt Velenczeiék nyerték, 8,4 másodperccel voltak gyorsabbak Turánéknál. Velenczei Ádám ezzel első abszolút győzelmét szerezte az ORB-ben. Idén Turán és Hadik után ő lett a harmadik futamgyőztes.

Turánék lettek a másodikak, 0,8 másodperccel előzték meg Hadikékat.

A Peugeot Kupában Hangodi Bendegúz és Patkó Gábor nyert, miután az addig vezető Tábori Ákos-Répás Zoltán duónak az utolsó gyorson elment a szervója.

A 2WD-ben is az utolsó gyorson történt helycsere, itt László Martin és Berendi Dávid nyert az utolsó szakaszon műszaki hibával küzdő Szauer Gergő-Kerék István duó előtt.

ORC-ben idei második győzelmét szerezte a Rongits Attila-Hannus László kettős.

Rally2-ben a hazai pályán versenyző ifj. Fogarasi Attila-Toloczkó Péter páros diadalmaskodott, a Janovich Roland-Csáthy Miklós és Foczkó Ákos-Madarász Szabolcs páros előtt.