Főoldal / Amatőr rally / 21. Taxi4 Mikulás Rallye-Így látták a versenyzők

21. Taxi4 Mikulás Rallye-Így látták a versenyzők

Matics Barbara, Borsfai Dávid és Istovics Gergő mesélt, hogy milyennek látta a versenyt.

Istovics Gergő: „Ismét egy nagyon jó kis verseny kerekedett ki a Mikulásból komoly mezőnnyel. A pályák szombaton nagyon rossz állapotban voltak, azonban az éjszakai fagy megtette a hatását Így vasárnapra nagyon jó pályákon versenyezhettünk. Igyekeztünk az első szakaszon mindjárt be kezdeni, így a nagy akaratnak egy kisebb túl csúszás lett a vége, de még így is csak 3 mp-re voltunk az elsőtől. Aztán jött a kör gyors, amit igazából nem szeretünk és nem is nagyon megy, ez látszott most is az időnkön. Majd egy rövid szusszanás után nekiálltunk a lőtérnek, amit nagyon nagyon szeretünk, tavaly is nagyon jó időket sikerült rajta autózni. Aztán sajnos a túlzott akaratnak egy kisebb hiba lett a következménye. Lecsúsztunk az útról és a bal első kerékkel eltaláltunk egy sziklát, ami eltörte a lengőkart. Így sajnos számunkra ott vége lett a versenynek, amit nagyon sajnáltunk. Így sajnos nem tudtuk megismételni a tavalyi harmadik helyezésünket, dehát ilyen az élet. Nem sokat pihenünk, egy hónap múlva már Erdélyben kezdjük az évet a hó Rallyn

Régi Péter-Borsfai Dávid (Korda Racing) 21. Taxi4 Mikulás Rallye 2017Borsfai Dávid: „Az idei volt az első Mikulás Rallyem, ahol mint versenyző voltam jelen, mégpedig a Korda Racing Nissan Qashqai versenyautóját terelgettük Régi Péterrel a B1-ben. A verseny „jól” kezdődött, hiszen rögtön az 1. gyorson „dobtunk egy tetőt”, de szerencsére folytatni tudtuk a versenyt, amely ezután arról szólt, hogy az ott begyűjtött lemaradásunkat minimálisra csökkentsük. Ez többé-kevésbé sikerült is, hiszen sikerült a Tereprali kategória 2. helyére felverekedni magunkat. Köszönjük a lehetőséget Korda Eriknek, illetve a szervizcsapat fáradhatatlan munkáját!

Matics Mihály-Matics Barbara 21. Taxi4 Mikulás Rallye 2017Matics Barbara: „Édesapámmal mindig kicsit stresszesebb, de abszolút jó élmény versenyezni. Nem érkeztünk nagy versenyhangulattal, de visszanézve nagyon szuper volt! Mindig ámulok rajta milyen hozzáértéssel tereli Fater az autót, nagyon jó mellette ülni! ? Lehet piszkálni, hogy így Nagypapa, úgy Nagypapa, de szerintem sok fiatalt megszégyenítő módon ereszkedik… ? A pályabejáráson a szakaszok állapota eleinte nem volt túl biztató, aztán volt ami jobb lett, volt, ami nem igazán, a Kislőtér szerintem elég brutális volt. Nekem a legjobb pálya a Várpalota volt, egyértelmű… Nagyon tetszett eddig is ez a gyors, de most féltem, milyen lesz fordítva, – jelentem: így is nagyon élvezhető volt!! ? Időközben valamennyire a versenyhangulatunk is megjött, volt, ahol nagy szerencsénk volt… volt ahol szerencsétlenül jöttek ki a dolgok sajnos… Az első Várpalotán egyből volt egy kis kaland: ahogy elrajtoltunk Fater sisakjáról lepattant a napellenző alsó része és a szeme előtt lebegett végig… Ennek ellenére 3. időt sikerült futnunk…. Nekem a körgyors is nagyon tetszett, igazi rallypályákon mehettünk ismét… Jó kis verseny volt ez… ? Úgy gondolom az agyig húzott autók, és a 17 R5-ös között kiváló a 9. hely!! ? Nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült! Köszönjük a szurkolást mindenkinek, és a megkeresést is.?